Çatı kaplama binaların çatı kısımlarının iskelet yapılarının birçok farklı malzeme ile kaplanması işlemidir. Bu uygulamanın kişilere birçok farklı avantajı vardır. Çatılar hem su izolasyonu hem de ısı yalıtımı gibi işlemler yapıldıktan sonra metal ya da ahşap malzemeler ile kaplanır. Bu işlemler sırasında kullanılan oldukça fazla malzeme sayısından bahsedilebilir. Bir çatının koruyucusu olarak değerlendirilen malzemeler sayesinde çatılar uzun yıllar kullanılabilirlik performansı gösterir. Binalarda yaşam kalitesinin arttırılması ve mevsim şartlarından daha iyi korunabilmek için malzemelerin kaliteli olması büyük önem taşır. Isı yalıtımı konusunda son derece başarılı olan çatı kaplama hizmetleri enerjiden yüksek oranda tasarruf etme imkânı sunar. Bu işlemin yapılabilmesinde kullanılan malzemelerin ise çeşitleri oldukça fazladır.

 

Shingle Dekoratif Çatı Malzemesi
 

En fazla tercih edilen çatı kaplama malzemelerinden biri olan Shingle son derece ideal ürünlerden biridir. Temin edilmesi kolay olan bu ürünün en temel özelliği çok estetik bir duruşa sahip olmasıdır. Çok tercih edilen bu çatı kaplama malzemesinin de kendine göre çeşitleri vardır. Farklı renkleri bulunan bu malzemelerde yeşil, bordo ve griler çok tercih edilen renklerdir.

Sandviç Panel Çatı Malzemeleri
 

Kullanım amacına ve yerine göre farklılık gösteren çatı malzemelerinin kaliteli ürünler olmasına dikkat edilmelidir. Sandviç panel çatı malzemeleri iki tarafı da saç kaplı malzemelerdir. Bu ürünlerin en önemli avantajları hafiftir ve kolayca monte edilebilirler. Birçok yerde gereksinimlere en iyi şekilde yanıt veren kaplama malzeme türlerinden biridir.

Galvaniz Sinüs Oluklu Saçlar
 

Cephe kaplaması konusunda başarılı malzemelerden birisi de galvaniz sinüs oluklu saçlardır. Bu ürünler son derece ekonomiktir. Bunların yanında montajı en kolay çatı türlerinden biridir. Cephe kaplama ürünü olarak kullanılan bu malzemeler inşaat sektörlerinde çok yaygın bir kullanıma sahip olmaktadır. Galvaniz sinüs oluklu saçlar çatı kaplamada uygun fiyatlarda bulunabilen malzemelerdir.

Galvaniz Trapez Oluklu Saçlar
 

Çatı kaplamada önemli olan malzemelerden birisi de galvaniz trapez oluklu saçlardır. Bu ürünlerin malzemelerinin hafif olması en belirgin özellikleri arasında yer alır. Bu sayede taşıması kolaydır ve montaj konusunda ciddi zorluklar yaşanmaz. Galvanizlenmiş çeliğin üzerine yapılan tüm boyalar bu ürünlerde ömrü uzatan detaylardır. Çatı kaplamalarında olduğu gibi dış cephe kaplamasında da tercih edilebilen malzemeler arasında yer alır.

Boyalı Saç Trapez Levha
 

Çatı kaplaması işleminde kullanılan malzemelerden önde gelenlerden biri de boyalı saç trapez levhalardır. Bu ürünlerin tercih edilmesinin önemli nedenleri vardır. Son derece sağlam olan boyalı saç trapez levhalar kırılmayan bir yapıdadır. Aynı zamanda paslanmayan yapısı olan bu ürünler çok hafiftir. Çatlamayan, uzun ömürlü ve sağlam olan bu ürünler çatı kaplamasında fazla yararlanılan ürünlerdendir. Hafif olduğu için çatı örtüsü olarak son derece güvenilir bir yapısı vardır ve kolay monte edilir.

Boyalı Saç Çatı Paneli
 

Çatı kaplamada kullanılan önemli ürünlerden birisi de boyalı saç çatı panelleridir. Bu ürünler de son derece kullanışlıdır ve montajı kolay malzemeler arasında yer alır. Çatı kaplamada kullanıcı gereksinimlerine en iyi şekilde yanıt veren ürünler arasında yer alır. Tozuma yapmayan özellikleri ile öne çıkan tasarımlardır.

Onduline HR Levha
 

Çatı kaplamada yüksek dayanım özellikleri ile öne çıkan bu ürünler çatıların daha sağlam olmasında son derece etkilidir. Bu çatı malzemeleri organik elyaf ile özel bir reçine türünün homojen hale getirilmesi ile elde edilen malzemelerdir. Özel olarak üretilen bu çatı malzemelerinin renkleri en zorlu mevsim şartları karşısında dahi renklerinde bozulmalar meydana gelmiyor. Su geçirmeyen yapısı ve esnek olması sayesinde çatlamaz bir özelliği vardır. Bu ürünlerde paslanmazlık en belirgin özelliklerden biridir. Aynı zamanda küflenmez, UV ışınlarına karşı da son derece dayanıklıdırlar. Havada bulunan kimyasallardan etkilenmeyen bu ürünler bakım gerektirmezler. Bununla birlikte hem kullanıcı hem de çevre dostu malzemelerdirler.

İsoline Kiremit Altı Levha Malzemeler
 

İsoline olarak isimlendiren malzemeler kiremitlerin altına döşenen malzemelerdir. Bunlar üzerinde bulunan oluklar ve özel profilli su yalıtım ürünleridirler. Tüm kiremitlere uyumlu hale getirilebilmesi için birtakım tahta çıtalar kullanılır. Bu ürünler hem su geçirmezler hem de çok rahat şekilde ısı yalıtımı sağlarlar. Enerji tasarrufu bakımından ideal malzemelerdir.

Rufoline Kiremit Alt Levha Malzemeler
 

Bu ürünler de yine diğer birçok çatı malzemesi gibi çatılarda su geçirimsizliği ile öne çıkan ürünlerdir. Isı yalıtım malzemelerinin kullanılmasında olanak sağlayan bu ürünler çatı sistemlerinin önemli parçaları olarak görülürler. Tahta çıkarlar ile her çatı modeline uyumlu hale getirilirler.

Onduvilla Levha Türleri
 

Çatı sistemlerinde geleceğin en iyi çözümleri arasında yer alan onduvilla levhalar son derece ideal malzemeler arasındadır. Birçok çatı malzemesine alternatif olarak tercih edilen ürünlerdir. Isı yalıtımı konusunda yüksek standartları vardır. Aynı zamanda ses emen özellikleri ve uç hava şartlarına uygunlukları ile de çok tercih edilen ürünlerdir. Yağmurlu iklimlerde en fazla tercih edilen çatı malzemeleri olarak öne çıkarlar. Güvenilir ürünlerdir ve çevre dostu olarak bilinen malzemelerdir. Su geçirmeyen yapısı ile öne çıkan bu levha türleri son derece yüksek standartlarda ürünlerdir. Hemen her iklim şartında kullanılabilecek kapasiteye sahiptirler. Montajı kolaydır ve hızlı şekilde tamamlanabilir bir yapıdadırlar.

Çatı Kaplama Avantajları Nelerdir?
 

Çatı kaplama sistemlerinden yararlanmanın birçok önemli avantajı vardır. Bu sistemlerden yararlanmak kişilerin birçok farklı alanda tasarruf etmesine olanak tanır. Karlı bölgelerde mekanların daha kolay ısınmasında etkili olan bu sistemler su geçirmeyen yapıları ile binaların tavanlarının daha sağlam kalmasına yardımcı olurlar. Aynı zamanda ulaşılabilir fiyatlarda yapılan bu çatılar uzun yıllar dayanırlar ve kullanıcı dostu ürünlerdir.