Düz yapıda ya da çatı fayansları için de üretilen çeşitleri vardır. Uygun maliyetli çinko çatı kaplama için alternatif olarak üretildi ve çinko kaplamanın yerini almayı başardı. Çok az oranda Titanyum ilavesi kullanılarak çinkoya eklenerek daha dayanıklı bir hale getirilmiştir. Bakım, temizleme gerektirmemektedir. İstenildiği takdirde su kullanılarak yıkanabilir. Çatı için titanyum kaplama yapılırken en çok dikkat edilmesi gereken husus montaj esnasında zeminin uygun hale getirilmesidir. Titanyum kaplamalar %99,95 oranında saf çinko içermektedir. İçerisine bakır ve titanyum eklenerek ortaya çıkartılmış bir kaplama malzemesidir. Gerekli hammaddeler eritilerek merdanelere döktürülür ve sarılarak şekilleri verilir.

40 – 120 Yıl Arası Dayanır

Titanyum kaplama çatıların genel ömrü 40 yıl olarak garanti kapsamında olmakla beraber bu süre 3 kata kadar yani 120 yıla kadar uzamaktadır. İlk 40 yılı garanti altındadır. Uzun ömürlü olan bu kaplamanın bakıma ya da temizliğe ihtiyaç yoktur. Atmosferik etkilerden dolayı zamanla yeşilimsi bir tabaka oluşabilmektedir.

Ebatsal Çeşitlilikleri

İsteğe ve siparişe özel imalat seçenekleri olan titanyum kaplamanın kendi bünyesinde pek çok çeşidi vardır. 40 – 70 cm arasındaki genişlik oranlarının yanı sıra 10 metreye kadar seçenekleri mevcuttur. Rulo formunda satılan kaplamalar 16 metreye kadar imal edilmeye ve montaja izin vermektedir. 0,7 mm değerindeki kalınlara hakim metal saclar kullanılarak üretilen kaplamalar birden fazla yöntemle montajlanabilir. Estetik açıdan dik dikiş tekniği ile montaj edilebileceği gibi açılı dik dikiş ya da şeritsel birleştirme yöntemleri ile sonuçlandırılabilir.

Kolay – Pratik Montaj

Düz yüzeye serilen kaplamaların altına uygulanacağı zeminde en fazla 10 mm farklılık olmalıdır. Aksi halde montaj başarıyla sergilenemez. Eşit montaj prensibine dayalı olarak işçilik maliyeti açısından düşüktür. Kısa sürede montajı gerçekleştirildiği için en büyük avantajlarından biri de fiyatın ardından işçilik masraflarıdır. Hem taşınma hem de depolanma esnasında su almamasına özen gösterilmelidir. Özel dirsekler ve teraziler eşliğinde direkler de kullanılarak montaj işlemi yapılabilir. Büyük ya da küçük ölçekli elemanlarla kolayca bütünleştirilebilir.

Her panel sırasıyla 40 cm genişlik ölçülerinde, 80 cm uzunlukta ve hazır kapaklarla döşenir. Çatının sağ kısmından ve aşağısından yukarı doğru gidilerek monte edilir. Büyük ölçekli titanyum çatı kaplamalar 120 metrekarelik bir alanda bir iş günü içerisinde yerleştirilebilir. Bağlantı elemanları aracılığıyla monte işlemi sonlandırılabilir. Pratik ve hızlı monte edildiği için müşterinin en çok tercih ettiği kaplama türüdür.

Titanyum Kaplama Güçlüdür

Güçlü yapıda olan titanyum kaplama çinko kaplamanın yerini almıştır. Korozyona karşı da oldukça dayanıklı olup geçiş metalleri arasında yer almaktadır. Oldukça hafif olması da hem hızlı montaj için hem de taşınma için ideal olmaktadır. Gri tonlarına sahip bir materyaldir. Titanyum silah sanayisinden uzak bilimine, cep telefonlarından beyaz eşyalara dek her sektörde kullanılmaktadır. Ancak oldukça maliyetli olduğu için saf halde kullanıldığı alanlar oldukça azdır. Çatı kaplama sektörüne de giren Titanyum küçük oranlarda diğer metallerle birleştirildiğinde ortaya çok daha dayanıklı ve estetik açıdan daha düzgün bir madde ortaya çıkarmaktadır. Korozyon direnci ile ön plana çıkan titanyum çatı kaplama ev çatılarından, büro çatılarına, endüstriyel amaçlı çatılardan fabrika çatılarına dek pek çok binada tercih edilmektedir.

Renk – Desen Çeşitliliği

Titanyum çatı kaplamanın en belirgin avantajlarından biri de renk ve desen seçenekleridir. İhtişamlı yapısıyla çatı dışında dış yüzey kaplaması olarak da kullanılmaktadır. Camlarla, tuğla yapılarla, ahşap mimarilerle oldukça uyumlu olduğu için her yapıya kolayca girmektedir. Göze odaklı desen ve renk seçenekleriyle kullanıcılarının gönlünü kazanan titanyum çatı kaplama malzemeleri ısı yalıtımında da etkilidir. Ses yalıtımını isteyen kullanıcılar için de ideal bir seçim olacaktır.

Doğa Dostu – Geri Dönüştürülebilir

Doğa dostu bir maddedir. Doğa ile tam uyum sağlar. Gerekli standartlara sahip olup kolayca dönüştürülebilir. Hem üretimi esnasında hem de montaj işlemi sırasında doğaya karşı herhangi bir zarar vermemektedir.