Su yalıtımı en çok tercih edilen profesyonel izolasyon modelidir. Yüksek kalite standartlarına sahip olan bu yalıtımlar konut ve işletmelerin teras ve çatı katından da güvenle uygulanıyor. Teras çatı su yalıtımı uzun ömürlü yalıtımdır. Bu nedenle beklentilerinize kusursuz bir şekilde çözümler üretiyor. Su yalıtımı çatı ve teras katının yağmur suyundan maksimum düzeyde korunmasını sağlıyor. 

Bunun haricinde bu katların daha modern ve estetikli bir görünüm elde etmesini sağlıyor. Su yalıtımı teras ve çatı katı için olmazsa olmazlar listesinde yer alıyor. Pratik bir şekilde uygulanan bu yalıtım türü söz konusu katların daha dirençli olmasını sağlıyor. Teras ve çatı katı diğer katlara oranla daha riskli katlardır. Bu katlarda su yalıtımı uygulanmadığı takdirde çeşitli yönlerden riskler teşkil edebiliyor.

Teras Ve Çatı Su Yalıtımı Nedir?

Teras ve çatı su yalıtımı isminden de anlaşılacağı üzere doğrudan ev ve işletmelerin çatı ve teras katından uygulanan güvenilir yalıtım türüdür. Profesyonel inşaat firması tarafından uygulanan bu inşaat uygulaması özenle uygulanması durumunda kalitesini en düşük 10 yıl boyunca koruyor. Bu nedenle su yalıtımı 81 ilimiz üzerinden de yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Teras ve çatı katından su yalıtımı dakikalar içerisinde uygulanıyor. Dolaysıyla müşterilerin zaman kaybetmesi söz konusu değildir. Teras ve çatı katında su yalıtımı ayrıca geçmiş senelere oranla bugün itibariyle daha cazip ve ek ücretsiz fiyatlardan uygulanıyor. Bu nedenle tüketiciler maliyet açısından avantajlı oluyor.

Teras Ve Çatı Su Yalıtımı Uygulanışı

Teras ve çatı katınızın daha sağlam bir yapıya sahip olması açısından su yalıtımı uygulamasından faydalanabilirsiniz. Bu yalıtım türü profesyonel firma yetkilileri tarafından kademeli bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu aşamada ilk olarak uzmanlar tarafından çatı ve teras katı detaylı olarak inceleniyor. Gerekli değerlendirme ve keşifler sonrasında en uygun fiyat teklifi müşterilere aktarılır. Fiyat teklifi onaylanması durumunda su yalıtımı uygulaması gerçekleştiriliyor. 

Teras ve çatı katından su yalıtımı uygulaması bu katların büyüklüğüne göre gerçekleştiriliyor. Dolaysıyla müşterilerin talepleri doğrultusunda çatı ve teras katından su yalıtımı komple bir şekilde gerçekleştiriliyor. Su yalıtımı bu katların şık bir görünüm elde etmesi açısından da önem arz ediyor. Çatı ve teras katlarınızın daha görkemli olması açısından da su izolasyonu yaptırabilirsiniz.

Teras Ve Çatı Katında Su Yalıtımı Yaptırmada Dikkat Edilmesi Gerekenler

Teras ve çatı katından su yalıtımı hassas bir işlem olduğundan mutlaka uzmanlık gerektiriyor. Bu nedenle bu inşaat işleminde sadece kurumsal kimliğe sahip olan, profesyonel kadrolar üzerinden su yalıtımı yapan, ek ücretsiz ve ekonomik fiyat teklifi sunan inşaat firması tercih edebilirsiniz. İnternet dünyasından bu işlemi sunan birçok kalitesiz inşaat firmaları yer alıyor. 

Bu türden firmalardan %100 garantili bir şekilde su yalıtımı almanız mümkün değildir. Amatör inşaat firmalarında su yalıtımı kusurlu ve kısa ömürlü bir şekilde gerçekleştiriliyor. Bu da sizlerin hem maliyet açısından ve hem de kalite standartları açısından dezavantajlı olmanıza neden oluyor.

Teras Ve Çatı Katında Su Yalıtımı Neden Yaptırılmalıdır?

Çatı ve teras katından su yalıtımı yaptırmak için birçok sebepler söz konusudur. Bu katların her türden olumsuz hava şartlarına, nem ve rutubetlen gibi önemli sorunlara karşı dirençli olması açısından su yalıtımı yaptırmanız önerilir. Su yalıtımı çatı ve teras katınızın daha uzun ömürlü olması açısından önem arz ediyor. 

Profesyonel bir şekilde uygulanan su yalıtımı bu katların daha yüksek performanslı olmasını sağlıyor. Tüm bu avantajların haricinde su yalıtımı diğer yalıtım türlerine oranla daha hızlı bir şekilde gerçekleştiriliyor. Çatı ve teras katınızın tamamını bu yalıtımla donatabilir ve zaman tasarrufu sağlayabilirsiniz. Çatı ve teras katı dışarıya dönük olan katlardır. Bu sebeple olası yağmurdan en çok etkilenen bölümlerdir. Su yalıtımı bu katların olumsuz hava şartlarından en az düzeyde etkilenmesi açısından son derece uygundur.

Teras Ve Çatı Katında Su Yalıtımı Fiyatları

Teras ve çatı katında su yalıtımı fiyatları firmalar arasında farklılık gösteriyor. Pek çok inşaat firmaları tarafından bu uygulama yüksek fiyat tarifelerinden uygulanıyor. Dolaysıyla ekonomik yönden dezavantajlı olmamanız açısından beklentilerinize hitap eden güvenilir inşaat firmasından bu yalıtımı alabilirsiniz. 

Teras ve çatı katının en önemli işlemi olan su yalıtımı fiyatları ayrıca piyasa şartlarına, firmaların genel özelliklerine, teras ve çatı katının büyüklüğüne gibi birçok faktörlere bağlı olarak da belirleniyor. Ancak bu yalıtım türü bugün indirimli fiyatlardan sunulduğundan kurumsal firmalar, site alanları, toplu konut sahaları ve daha birçok farklı alanlar üzerinden de yoğun bir şekilde tercih ediliyor.

Teras Ve Çatı Katında Su Yalıtımı Kimler Alabilir?

Teras ve çatı katında su yalıtımı dileyen herkes talep edebiliyor. Alışveriş ve eğlence merkezleri, eğitim ve sağlık merkezleri, toplu konutlarda, 2 ve üzeri katlı binalar, çok katlı binalar bu yalıtım türünden güvenli bir şekilde faydalanabiliyor. 

Su yalıtımı kaliteli bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle uygulandığı ilk günden itibaren maksimum düzeyde dayanıklılık gösteriyor. Bu yalıtım türü yurtdışı üzerinden de konut ve işletmeler tarafından tercih ediliyor. Su yalıtımıyla teras ve çatı katınızın daha korunaklı ve beklentilerinize hitap etmesini sağlayabilirsiniz.