Günümüzde yapılarda kullanılan kaplama malzemelerinin çeşitliliği artmıştır. Bir yapının çatısı için doğru bir kaplama malzemesi seçimi malzemenin sağlam, uzun ömürlü, ekonomik, kullanım amaçlarına uygun ve estetik olması gibi şartları sağlamalıdır. VMZINC rulo/levha çinkolar titanyum ve bakır alaşımlıdır. Ürünlerimiz, çok yüksek kalitede çinkodan (Z1 - 99,995% saf çinko) meydana gelir.

 

Çatı malzemesi olarak çinkonun pek çok avantajı bulunmaktadır. Çinko, aşınmaya son derece dayanıklı olması sebebiyle, ancak diğer metal çatılara göre daha fazla avantaj sunar. VMZINC’in rulo/levha çinkoları titanyum ve bakır alaşımlı olması sebebiyle, metal çatı kaplama hususunda kullanılmaktadır. Bu yöntem, ticari binalar ve dönemsel çatı tadilatları için dünya çapında verimlidir.

 

Çinko Çatı Malzemeleri ve Çatı Kaplamalarının Faydaları

 

Çinko çatı kaplaması, aşınmaya son derece dayanıklıdır, aynı zamanda diğer metal çatılara göre daha fazla avantaj sunar. Çinko çatı kaplaması kendi kendini iyileştirebilen bir özelliğe sahiptir. Örneğin, çinko çatı kaplama malzemesi çizilirse zaman içinde kendi çiziğini örtebilir. VMZINC olarak ismimize ilhâm olan çinko, bu ve pek çok sebepten ötürü harika bir metal çatı kaplama malzemesidir. Çinko, malzeme itibariyle, yoğun bir bakım gerektirmez. En zorlu şartlarda bile kurulumu kolaydır. Çinko, kullanabileceğiniz diğer metallerden daha estetik bir çekicilik sunmaktadır. Bunun da ötesinde, dayanıklı niteliklerini korurken kreatif şekiller ve eğriler haline getirilebildiği için, mimarların da kullanışlı buldukları ve yaratıcı niteliklerini yansıtabildikleri bir malzemedir. Çinko kaplama, çatı ana gövdesinin yanı sıra; bacalar ve çatı pencereleri etrafında parlama efekti oluşturmak için idealdir.

 

Çinko Çatı Kaplama, Çevre Dostudur

 

Çinko çatı, bilinenin aksine çevre dostu bir tabiata sahiptir. Bununla birlikte, çinko çatının, diğer birçok metal sistemden daha az enerji harcayacağı unutulmamalıdır. Bunun sebebi, çinkonun daha düşük bir erime noktasına sahip oluşundandır. Çatının ömrü sona erdiğinde veya yıkıma uğradığında bile, çinko malzemesi geri dönüştürülebilir. Uzun ömürlüdür. Çinko kaplama malzemesinden elde edilen bir çatının ömrü, çelik ya da beton kiremitli bir çatıdan üç ile dört kat daha uzundur. 

 

Yıllar boyunca çok sayıda projeyi hayata geçirmiş, çatı kaplama konusunda zengin deneyim sahibi bir oluşum olan VMZINC ailesi olarak, tüm ekibimiz ve çatı kaplama uzmanlarımızla, eşsiz titanyum ve bakır alaşımlı VMZINC rulo/levha çinkolarla sizleri buluşturmak ve yapınıza ait yapım aşaması sürecine dâhil olmak için heyecan duyuyoruz. Uzmanlarımız tarafından yapımı sağlanacak metal çatınız, bir ömür boyu, hatta daha uzun süre dayanıklı olacak, evinizi veya ticari binanızı koruyup, estetik açıdan cezbedici bir görünüm sağlayacaktır.

 

Ürettiğimiz işlerin standardı hakkında size daha iyi bir fikir vermek için lütfen titanyum ve bakır alaşımlı VMZINC rulo/levha çinko çatı kaplama projelerimizi inceleyiniz.