single lock standing seam

Zeta panel

 

Zeta panel, duvara monte edilen alt yapıya sabitlenmiş, yatay örtüşen panellerden oluşan bir kaplama sistemidir. Sistem, dış yalıtımla uyumlu olacak şekilde tasarlanmıştır. Paneller birbirlerine kolayca girer, böylece hızlı ve kolay kurulum yapılabilir.

 

Yüzey seçenekleri: QUARTZ-ZINC / ANTHRA-ZINC / PIGMENTO / AZENGAR

Kalınlık 0.70 mm
Ebat(Boy x en)
Derinlik
Ağırlık/adet
3,000 x 200 mm
13 mm
4.56 kg / 4.67 kg
Yoğunluk (çinko) 7.2 kg/m2
Panel adedi/m2 1,66 (5 adet 3 m2 alan kaplar)
Kuşak sayısı/ m2 1.67
Vida sayısı/ m2 10

Fotoğraf : Wellington bahçeleri
Proje yönetimi : CERAU
Proje sponsoru : Bouygues Belçika

Discrete Kolay kurulum : Zeta panel hafiftir ve kurulumu kolaydır: paneller birbirlerine kolayca girer. Paneller herhangi bir toz oluşturmadan yerinde kolayca kesilebilir.
Technicité Bakım gerektirmeyen malzeme: Çinko özel bakım gerektirmez. Ömrü boyunca estetiğini koruyacaktır.
Technicité Maliyeti ve kurulum işçiliği ekonomik olan Zeta panel, performansı artırmak için ısı yalıtımı ile kurulabilir.
Technicité Dayanıklı ve doğal malzeme: Zeta panel, Avrupa standardı EN 988'e uygun haddelenmiş titanyum çinko kullanılarak üretilmiştir. Paslanmaz ve yanmaz.
Technicité Çevresine uyan sürdürülebilir bir çözüm. Çinko % 100 geri dönüştürülebilir. VMZINC yüzey nüansları diğer malzemeler ile uyumu garanti eder.

Ne için dizayn edildi? Sıvalı tuğla, beton, ahşap veya metal alt yapılar üzerine, düz cepheli yeni veya renove yapılar. Maksimum bina yüksekliği 40 m (maksimum rakım 900 m). 40 m'den yüksek binalar için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Duvara montaj Duvara montaj askıları (tedarik paketi ile birlikte verilmemektedir) ahşap veya metal (galvanizli çelik, alüminyum) olabilir. Mekanik askılar, ana yapıya galvanizli çelik veya alüminyumdan ayarlanabilen kelepçe, desteklere uygun vidalar ve bitiş elemanları kullanılarak sabitlenir.

Yangına karşı Çinko cephe kaplamaları, Euroclasse A1 ve A2s1d0 olarak sınıflandırılmıştır ve çeşitli binalara ait spesifik tasarım ve montaj kurallarına uyulması koşuluyla genel kullanıma uygun hale getirilmiştir.

Nihai yük Aşağıdaki kritere dayanmaktadır: > 2.5 için emniyet faktörü ve yük altında yatay kırılma olabilir. (deformasyon, merkezler arasındaki mesafenin <1 / 100'ünde daha az deformasyon görülebilir). Diğer tüm kriterler için bize ulaşın (özellikle kalıcı deformasyon).

Şantiye hazırlık Uygulama yapan ekiplerin mekanik cephe bilgisi olmalıdır. Sistemin bu belgede açıklanan kullanım koşullarına uygun şekilde kullanılması sağlanmalıdır.

Havalandırmalı cephe kaplama Üst üste binen Zeta panel, bina için en sağlıklı ve dayanıklı çözüm olan havalandırmalı çerçeveye monte edilmelidir. Cephe havalandırması, izolasyon ile örtüşen panelin arka tarafı arasında veya tuğla ile üst üste binen panelin arka tarafı arasında minimum 2 cm'lik bir hava boşluğu sağlanmalıdır. Hava boşluğuna girişi oluşturmak için taban bitişinde delikli bir panel kullanılır.

Düzenleme Montajdan önce yüklenici, ikincil çerçeve elemanlarının konumunu ve gerekli panellerin kesin miktarını belirlemek için düzen planı hazırlamalıdır. Çerçevenin tasarımı ve kurulumu, genleşme ve yerel kurulum kurallarından kaynaklanan kısıtlamaları hesaba katmalıdır.

Depolama önerileri Zeta paneller kuru bir zeminde, havalandırmalı, korunaklı bir alanda orijinal paletlerinde saklanmalıdır.

Çerçevenin montajı, (lazer veya tebeşir) askı seviyeleri işaretlenerek hazırlanır ve mimar tarafından sağlanan yerleşim planına karşılık gelmelidir. Dikey işaretleme tamamlandıktan sonra köşeli askı tutucu elemanları sabitlenir. Mertekler arasındaki mesafe, 600 mm'yi geçmemelidir.

Isı izolasyonu doğrudan altyapı üzerine monte edilmiştir. Mertekler daha sonra köşeli tutuculara sabitlenir.

Hava boşluğu girişi oluşturmak için delikli bir taban döşemesi tespit ederek Zeta panelini kurmaya başlayabilirsiniz. Taban (yer) bitiş elemanının yatay olarak hizalanması önemlidir, çünkü ilk panel sırasının doğru konumunu belirler.

Paneller alttan üste doğru yerleştirilir ve bir tıklama hareketi ile kolayca birbirlerine otururlar. Paneller, her merteğe vida veya perçin kullanılarak tespit edilir.

Kurulum tamamlandıktan sonra koruma filmi tek bir hareketle çabucak çıkarılmalıdır.

Sistem bağlantıları için bir dizi çinko bitiş aksesuarı mevcuttur. Bu hazır aksesuarlar uygulama süresini ve kalitesini artırır.

Daha fazla bilgi için lütfen VMZINC ile irtibata geçiniz.


3