DAĞ İKLİMİNDE VMZINC... DAYANIM VE UZUN ÖMÜR

batimat 2011  

DAĞ İKLİMİ & VMZINC®

VMZINC® titanyum çinko malzeme, alaşımın neredeyse tümüyle çinkodan oluşması ( % 99,995 ), doğal ve mat renk seçenekleri sunması, işlenebilirliği ve uzun ömrü sayesinde en yüksek taleplere dahi cevap verebilen bir kaplama malzemesi olarak, tüm metaller içerisinde hak ettiği yeri almıştır. Dağ iklimlerinde çatı malzemesi tercihi çok daha kritiktir. Burada fonksiyonel özellikler öne çıkmakta, su geçirimsizlik, genleşmenin yönetimi hayati öneme sahiptir. Korozyon hızı yüksek ve rakımı 900 mt geçen birçok projede benzersiz dayanım özellikleri için ürünlerimiz tercih edilmiştir.

(Erzurum Arkeoloji Müzesi (Rakım 2200mt), Erzurum Bilkent Koleji (Rakım 2250mt, ETÜ (Rakım 2200mt), Palandöken Belediyesi (Rakım: 2300mt), Kars Kanlı Tabya Müze (Rakım: 1900mt), Bursa Sanatoryum (Rakım 1750mt), Nevşehir Forum AVM (Rakım: 1250mt), Kayseri AGÜ Sümer Kampüsü (1100mt), Kayseri Ersiyes Üniversitesi Kongre Merkezi (Rakım: 1100mt), Konya Otizmli Çocuklar Okulu (Rakım: 1050mt), Kırşehir Ahi Evran Külliye (Rakım: 950mt) projelerden sadece birkaçıdır.

Ülkemiz coğrafyasında kış ikliminin en zor geçtiği “Erzurum” başta olmak üzere “Doğu Anadolu” bölgemizde, ürünlerimizin diğer metaller ve kaplama malzemelerine göre göstermiş olduğu dayanımı, bakım gerektirmemesi ve mimari dokusu sayesinde tüm yatırımcılar arasında aranılan ve tercih edilen bir ürün haline gelmiştir.