ÇATI ve CEPHE KULLANMA TALİMATLARI DOKÜMAN*

batimat 2011  

VMZINC® Tİtanyum Çinko Malzeme - Çatı ve Cephe Kullanma Talimatları 

VMZINC yaklaşık 200 yıldır titanyum çinko çatı, cephe ve yağmur indirme sistemleri üretiyor. Yapı sektöründe ilk kez titanyum çinkoyu üreten firma olarak en geniş ürün yelpazesine sahip. Mimarlara detay çözümü ve tasarım destekleri sunarken uygulayıcı ekipler için de kullanma talimatları başlığı altında şantiye ve atölye ortamlarında ihtiyaç duyulabilecek bütün bilgileri içeren bir teknik doküman sunuyor. Bu doküman işveren, müteahhit ve işi kontrol edecek kişiler için de kılavuz niteliğinde. Yapılan uygulamaların standartlara uygun olup olmadığı bu belgeler sayesinde şantiyelerde uygulamalar süresince takip edilebiliyor.

Dilatasyon (genleşme) bandı, lehim uygulaması, çatı kullanımında paslanmaz çelik kenet klipsleri, çatı kaplamalarında ahşap alt yapı seçimi ve vidalama, çatı katmanlarında havalandırma ve hazır aksesuarlar, DELTA VMZINC ayırıcı tümsekli membran, VMZ Zinc Plus® koruma laklı yüzey, çatı ve bitiş detaylarında minimum eğim, mimari beklenti ve cephe sistem seçimi, VMZ kenet sistem cephe kaplaması, cephe kullanımında paslanmaz çelik kenet klipsleri, cephe kaplamalarında ahşap alt yapı seçimi ve vidalama, VMZ düz kilit (FLATLOCK) sistem cephe kaplaması, cephe yüzeyinde doku ve renk yönetimi, cephe katmanlarında havalandırma ve hazır aksesuarlar, kolay soyulabilir koruma folyosu, saklama-depolama-taşıma, yüzeyler ve en yakın ral kodları, büküm referans değerleri, bakım-temizlik-koruma, deniz tuzu-beyaz pas ilişkisi, yağmur suyu indirme sistem ve kesit tercihleri….

https://www.vmzinc.com.tr/images/VMZ_Kullanma%20talimatlar_09.11.20.pdf

“Nedir”, “ne için kullanılır” ve “nasıl kullanılır” sorularının cevaplarını bulabileceğiniz VMZINC Kullanma Talimatları dosyasında yapılmış doğru ve yanlış uygulama fotoğraflarını inceleyebilirsiniz. Yöntemlerin detaylı olarak anlatıldığı, farklı uygulama alanlarında kullanımların sunulduğu, minimum ve maksimum ölçülerin paylaşıldığı ve daha birçok detayı inceleyebileceğiniz bu belgeleri VMZINC web sitesinden indirebilir ve daha fazla bilgi için VMZINC teknik destek ekibi ile irtibata geçebilirsiniz.